Odtwarzacz blu-ray

W dzisiejszych czasach bardzo popularne stało się kolekcjonowanie płyt audio, czy też zawierających ulubione filmy i animacje. Powoduje to oczywiście wzrost zainteresowania przez użytkowników zestawami kina domowego. Wszak to właśnie one pozwalają nam na jeszcze pełniejsze przeżywanie odbioru – poprzez dźwięk oraz obraz. Dobre kino domowe składałoby się zatem przede wszystkim z telewizora dobrej jakości, który umiałby uchwycić detale obrazu. Do takich należą z pewnością odbiorniki z technologią QLED, czyli zakrzywionym ekranem.

Wpływa on na niesamowitą głębię koloru oraz daje wrażenie widzenia w trójwymiarze. Oprócz dobrego telewizora kino domowe składa się także z głośników i wzmacniacza. To właśnie one odpowiadają za wysokiej jakości warstwę brzmieniową. Ich zadaniem jest bowiem imitacja dźwięku przestrzennego, jaka miejsce ma oczywiście w kinie. Ostatnim komponentem zestawu kina domowego musi być oczywiście sprzęt do odtwarzania.

Obecnie coraz więcej produkuje się odtwarzaczy Blu-ray – jest to technologia, która wypiera wcześniejsze nośniki danych jakimi są płyty DVD. Staje się ona zatem kanonem, jeśli chodzi przede wszystkim o zapis filmów.

Specyfika odtwarzacza Blu-ray

Jeśli chodzi o odtwarzacze Blu-ray to możemy wymienić właściwie ich trzy podstawowe rodzaje: stacjonarny, przenośny i komputerowy. Urządzenia stacjonarne służą głównie jako dodatek do kina domowego, podłącza się je bowiem do telewizora. Charakteryzuje je duża wygoda obsługi, a ponadto często posiadają także różne dodatkowe funkcje.

Odtwarzacze przenośnie nie cieszą się póki co taką samą popularnością. Spowodowane może to być ich węższą ofertą lub po prostu brakiem zapotrzebowania na tego typu sprzęt. Przypominają one miniaturowego netbooka i są rozwiązaniem dość drogim. Można by powiedzieć, że sprawdzają się przede wszystkim w podróży, jednak wiadomo że wtedy rzadko dysponujemy ekranem o wysokiej rozdzielczości. Z kolei odtwarzacz Blu-ray komputerowy to w zasadzie innymi słowy napęd.

Pozwala on nie tylko na odtwarzanie, ale i również nagrywanie płyt. Decydując się na kupno odtwarzacza Blu-ray warto także wziąć pod uwagę proponowane przez producentów dodatkowe funkcje. Jedną z nich jest przykładowo odtwarzanie filmów w 3D, jednak trzeba pamiętać, że do tego potrzebny jest także odpowiedni telewizor oraz okulary.