Dobre kino domowe

Kino jest w obecnych czasach jedną z najpopularniejszych rozrywek. Oferuje ono już nie tylko tradycyjne oglądanie filmów w formacie 2D, ale wielu innych. Mamy bowiem kino 3D, w którym przy użyciu odpowiednich okularów jesteśmy w stanie uchwycić wzrokiem pewne elementy trzeciego wymiaru. Technologia idzie jednak bardzo do przodu, ponieważ mamy także możliwość oglądania filmów w 4D.

Charakteryzuje się ono dodatkowymi doznaniami, które generują tzw. „inteligentne krzesła”. Są one w stanie kołysać się, zapadać, czy drżeć, a co za tym idzie dostarczać nam niecodziennych wrażeń. Trzeba jednak zaznaczyć, że format 4D obsługuje głównie krótkometrażowe filmy, bądź animacje zazwyczaj w różnego rodzaju parkach rozrywki.

Mamy jednak jeszcze jeden krok do przodu, jeśli chodzi o projekcje obrazów wizualnych – jest nim kino 5D. Określa się je mianem symulatora rzeczywistości, ponieważ oprócz trójwymiaru i efektów „inteligentnych krzeseł” dostarcza nam różnego rodzaju zjawiska atmosferyczne, czy fizyczne. Możemy się zatem spodziewać mgły, poczucia zapachu lasu, czy też kropelek deszczu. W jakimś stopniu alternatywą dla oferujących nam te niesamowite przeżycia kin są po prostu kina domowe.

Charakterystyka kina domowego

Kina domowe są prosto rzecz ujmując zestawem elementów spełniających różne funkcje, które w końcowym efekcie prezentują nam wrażenie przestrzennego dźwięku. Dodatkowo w zależności od rodzaju telewizora jakim dysponujemy mogą nam także dostarczać świetnych emocji związanych z obrazem. Na rynku istnieje obecnie wiele odbiorników, które mają możliwość chociażby prezentowania filmów w trójwymiarze. Łącząc go z ekranami o zakrzywionej matrycy uzyskujemy niezwykłe wrażenie głębi i bliskości obrazów się wyświetlających.

Dla miłośników dobrego kina takie rozwiązanie wydaje się wręcz idealne, jest to bowiem najbliższe wrażeniom przeżywanym na projekcji w kinie. Dobry zestaw kina domowego powinien jednak zawierać jeszcze dobrej jakości głośniki, które odpowiednio umieszczone w przestrzeni dadzą nam wrażenie dźwięku przestrzennego. Z pewnością przypadnie to do gustu każdemu miłośnikowi muzyki, który uwielbia koncertowe brzmienia. Kina domowe to zatem rozwiązania na domową kieszeń, które w znaczący sposób podnoszą jakość odbioru naszych ukochany seriali, filmów oraz muzyki.

Top Hifi