Audioquest

W dzisiejszych czasach, gdy muzyka jest praktycznie cały czas wokół nas, nie sposób obejść się bez sprzętu audio. Z tego powodu tak wiele firm oferuje nam różnego rodzaju słuchawki, mikrofony, wzmacniacze, odtwarzacze, a także przystosowane do nich kable. Urządzeń tych jest tak wiele, że czasami naprawdę ciężko zdecydować się na tylko jedno. Dodatkowo mamy możliwość wybierania odpowiedniego wzoru i koloru – design jest również bardzo istotnym elementem.

Jest on szczególnie ważny, kiedy kompletujemy przykładowo kino domowe, bądź też soundbar. Wtedy możemy dokładnie dopasować ten sprzęt do wystroju pokoju, w którym będzie on stał. Jest to na pewno bardzo pomocne szczególnie dla osób, które dużą wagę przywiązują właśnie do kompozycji kolorystycznej swoich pomieszczeń. Obecnie istnieje bardzo dużo firm oferujących urządzenia związane z dźwiękiem – są to chociażby Sony, Panasonic, Sennheiser, czy też Audioquest.

W swojej ofercie posiadają sprzęt o różnym pułapie cenowym, tak aby każdy potencjalny nabywa mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Dlaczego warto postawić na Audioquest?

Firma Audioquest proponuje nam szeroki wachlarz produktów. Są to różnego rodzaju przetworniki, słuchawki, akcesoria Hi-Fi, a także i przewody. Przetworniki z serii DragonFly charakteryzuje mały rozmiar oraz mobilność.

Ich funkcją jest wzmacnianie sygnału audio oraz poprawa jego jakości. Mają one postać pendrive’a, którego jeden koniec łączy się ze słuchawkami, a drugi z portem USB źródła dźwięku. Może ono być komputerem, telefonem, czy nawet wieżą stereofoniczną. Słuchawki firmy Audioquest to przede wszystkim modele nauszne.

Charakteryzują się niezwykle wysoką jakością dźwięku i niemalże idealną izolacją od zewnętrznego hałasu. Dodatkowo są one bardzo wygodne, posiadają bowiem pasek nagłowny, który przymocowany jest do pałąka. O ich innowacyjności przesądza z pewnością materiał użyty do muszel słuchawek – „płynne drewno”. Jest to drewno poddane takiej obróbce, aby mogło zostać formowane wytryskowo.

Posiada ono dużo lepsze właściwości akustyczne, a na dodatek możemy uzyskiwać z niego różne kształty. Zostało ono wykorzystane w słuchawkach głównie po to, aby kształt muszli zbliżony był jak najbardziej do konstrukcji ludzkiego ucha. To właśnie dzięki temu są one niezwykle wygodne i bardzo często wybierane przez użytkowników.